Gėlių priežiūra
Dažnai įvairiomis progomis yra įprasta dovanoti gėlių puokštes. Jos žavi savo grožiu bei paslėpta simbolika kiekviename žiede. Gėlių puokštė tampa puikia interjero detale, tačiau ne visada pasiseka ja pasimėgauti ilgesnį laiką. Dažniausiai taip nutinka, kai gėlių puokštė nėra prižiūrima tinkamai. Todėl, kad gėlių priežiūra taptų lengvesnė, dalinamės patarimais, kurie leis gėlių puokštės džiugintį akį ilgiau.
Tinkamai parinkite vandens kiekį
Visoms gėlėms yra svarbu vanduo. Tačiau vienos gėlės jo reikalauja mažiau, kitos daugiau. Todėl svarbu parinkti tinkamą vandens kiekį gėlių puokštei, kad jo nepritrūktų ir kad stiebai nuo per didelio vandens kiekio nepradėti pūti.
Apipurkškite vandens dulksna
Norint, kad jūsų puokštė atrodytų šviežiai – apipurkškite ją nedideliu kiekiu vandens. Vanduo skverbsis į gėlę per kitas jos dalis, o ir gėlių puokštės kvapas sklis ilgiau ir plačiau.
Reguliariai keiskite vandenį
Visos gėlės mėgsta šviežų ir švarų vandenį, todėl vazoje esantį vandenį reikėtų keisti kas 2-3 dienas. Tai padės gėlėms ilgiau išlikti šviežioms bei mažins bakterijų atsiradimo riziką.
Išplaukite vazą
Keičiant vandenį vazoje ir po kiekvieno jos naudojimo reikia gerai ją išplauti. Tai padės pašalinti bakterijas, kurios dauginasi vandenyje ir jį teršia. Taip pat tai padės palaikyti švarų ir šviežią vandenį gėlėms.
Parinkite tinkamą vietą
Tiesioginiai saulės spinduliai greitina džiūvimo procesą, todėl gėlių puokštes geriau laikyti atokiau nuo jų. Taip pat svarbu, kad gėlėms nebūtų per karštą, todėl geriau jas laikyti vėsioje patalpoje. Tai galima padaryti ir tik nakčiai. Venkite laikyti puokštes prie įvairių šilumą skleidžiančių objektų: radiatorių, lempų, kondicionierių ar net televizoriaus.
Be to nelaikykite gėlių puokščių prie vaisių – jų skleidžiamos dujos skatina nokimo procesą, kuris veikia ir gėles.
Naudokite mikroelementų tirpalą
Kartais vandens gėlėms neužtenka išlaikyti jas gyvybingas ir šviežias. Tam patartina naudoti specialius mikroelementų tirpalus, kurie yra pilami tiesiai į vandenį. Tokiu atveju vandenį reikėtų keisti rečiau, kad gėlės spėtų prisisotinti įvairiomis medžiagomis. Mikroelementų tirpalų galima įsigyti įvairiose gėlių studijose.
Pašalinkite nuvytusius žiedus ar lapus
Prasidėjus gėlių žiedų ar lapų vytimui juose ima kauptis daugiau bakterijų. Todėl juos pašalinti reikia tik pastebėjus. Taip užtikrinsite lengvesnį vandens įsisavinima bei vytimo proceso sulėtinimą.
Pakirpkite stiebus
Prieš merkiant gėles į vazą pakirpkite jų stiebus. Minkštus stiebus kirpkite tiesiai, o kietus įstrižai. Tai padės gėlėms pasisavinti vandenį lengviau be jokių trukdžių. Taip pat prieš merkdami nuskabykite apatinius lapus, kad jie nebūtų vandenyje. Lapams mirkstant vandenyje bakterijoms yra paprasčiau daugintis, o tai kenkia gėlėms.
Kai kurios gėlės net sudžiuvusios gali tapti išskirtine interjero detale, todėl neskubėkite puokštės išmesti tik jai pradėjus vysti. Peržiūrėkite iš ko yra sudaryta puokštė ir kas būtų tinkami dekoro elementai jūsų namuose. Taip gėlėms suteiksite antrą, šiek tiek kitokį gyvenimą savo erdvėse.
Kai kurios gėlių puokštės gali reikalauti specifinės priežiūros, todėl visada yra paranku pasitarti su profesionaliu floristu. Taip gausite visą reikiamą informaciją, kad gėlių priežiūra neapsunktų, o gėlės džiugintų jus ilgesnį laiką.