Gerberos

Gerberos

Gerberos – daugiamečiai augalai, kilę iš Pietų Afrikos ir Azijos, dar vadinami Afrikos ramunėmis. Gerberų koloritas galimas labai įvairus. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama daugiau kaip 80 gerberos rūšių. Kaip kambarinės gėlės labiau paplitusios hibridinės gerberos formos.

Gerberų priežiūra

Gerbera mėgsta būti saulėtoje bei gerai vėdinamoje aplinkoje. Žiemos laikotarpiu gerberą patartina laikyti šiltoje vietoje (+14° С – +16° С, mažiausiai +12° С) bei papildomai ją apšviesti. Vasaros metu gerberai reikalinga oro temperatūra yra +22° С – +24° С. Nakties valandomis oro temperatūra turėtų kristi iki +18° С – +20° С.

Ši gėlė vasaros metu yra laistoma vidutiniškai dažnai, o žiemą rečiau. Jei auginama vazone, jos žemė turi būti visada lengvai drėgna. Laistant reikia stengtis, kad vanduo nepatektų į žiedų rozetę ir ant augalo lapų. Vanduo, skirtas gerberoms laistyti, yra kambario temperatūros. Ši kambarinė gėlė mėgsta drėgną orą, tačiau jai nepatinka, kai ją apipurškia. Geriausia pastatyti gerberos vazoną ant padėklo su šlapiu keramzitu.

Skynimas

Gerberas galima skinti, kai žiedynuose subręsta ne mažiau kaip 3 ratų vamzdiškų žiedų dulkinės. Subrendusios jos būna geltonos spalvos. Subrendusios gerberos ilgai laikosi vandenyje, nes jų kotai jau būna pakankamai tvirti. Skinant gerberas, žiedynkotį reikia ne nupjauti, o iš rozetės ištraukti jį pasukant i šoną. Gerberos skinamos rankomis — viena žiedynkotis prie pagrindo palaikomas, o antrąja jis palenkiamas į šoną ir atsargiai ištraukiamas iš rozetės.

Gerberos skinamos ryte ir iš karto pamerkiamos bei laikomos 3-5°C šilumos patalpoje. Kad žiedynkočiai netaptų kreivi ir gerai prisigertų vandens, gerberų žiedynai yra padedami ant specialaus tinklo taip, kad kotai nesiektų dugno. Palaikius taip pamerktas gerberas 5-6 val., jos imamos rūšiuoti. Kad transportuojant žiedynai nebūtų pažeisti, ant jų užmaunami tinkleliai.

Nuskintų gerberų išsilaikymas priklauso nuo veislės. Žiedynai plačiais geltonais žiedais vandenyje laikosi ilgiau, negu siaurais ir raudonais arba rožiniais. Pamerkti vandenyje geriau išsilaiko mažesni gerberų žiedynai.

Kaip prižiūrėti skintas gerberas?

Nuskynus gerberas, jų kotus reikia iš karto patrumpinti 3-4 cm. Kasdien kotus patrumpinant gerberos išsilaiko 5-12 d. Taip pat ilgiau išsilaiko gerberos, kurios laikomos švariose vazose su švariu vandeniu bei žema (4°C) temperatūra. Gerberų puokštėms kenkia skersvėjai ir temperatūros svyravimai.

Susižavėjote gerberų spalvingumu? Flowers&Lovers floristės sukomponuos nuotaikingą puokštę pagal Jūsų pageidavimą

Chrizantemos (Momoko)
Bijūnai
Mano Krepšelis
Uždaryti Patinkančios prekės
Uždaryti Neseniai Peržiūrėta
Kategorijos