hortenzijos

Hortenzijos

Hortenzijos – ryškių žiedų krūmai, žydintys vasaros pabaigoje bei rudenį, nesunkiai auginami mūsų klimato zonoje. Hortenzijų genčiai priklauso 35 rūšys, natūraliai paplitusios Rytų Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Dauguma hortenzijų yra krūmai, tačiau būna ir medelius primenančių rūšių.

Hortenzijų Savybės

Šis augalas gruntui nereiklus, tačiau geriausiai auga priemolyje, humusingoje, drėgnoje ir rūgščioje dirvoje, mėgsta pavėsį. Tinkamai išrinkus vietą ir pasodinus į tinkamą dirvožemį hortenzijos būna dekoratyvios ir džiugina savo žydėjimu. Esant nepalankioms augimo sąlygoms dažnai hortenzijos pasidaro jautrios grybinėms ligoms ir kenkėjams.

Hortenzijų žiedų atspalviai

Išgirdę hortenzijos pavadinimą, įsivaizduojame krūmą, žydintį baltais žiedais. Tačiau jos žydi tikrai ne tik baltais žiedais. Be baltų ir žalsvų žiedų, gali žydėti rožiniais, raudonais ir alyviniais žiedais. Tai yra išskirtinis augalas, nes ji geba žydėjimo metu pakeisti žiedynų spalvą. Krūmas iš pradžių gali žydėti žalsvai, po to – baltai, o galiausiai nusidažyti raudonai! Šią savybę turi šluotelinė hortenzija: jos žiedynai žydėjimo pradžioje būna žalsvi, vėliau tampa žaliai rožiniai. „Rensam“ veislės hortenzijos iš pradžių žydi baltai, vėliau jų žiedų krašteliai nusidažo rožine spalva, o žydėjimo pabaigoje žiedynai įgauna ryškią avietinę spalvą.

Hortenzijos Lietuvoje

Lietuvos klimatui labiausiai tinka tos hortenzijos, kurios yra atsparios šalčiui ir geba išgyventi žiemą. Minėtus kriterijus labiausiai atitinka šios keturios rūšys:

  • Šluotelinė hortenzija (Hydrangea paniculata)
  • Šviesioji hortenzija (Hydrangea arborescens)
  • Laipiojančioji hortenzija (Hydrangea petiolaris)
  • Didžialapė hortenzija (Hydrangea macrophylla)

Lengviausia prižiūrėti yra šluotelinę ir šviesiąją hortenziją – jos puikiai atlaiko žiemas ir yra atsparios šalčiams.

Hortenzijų puokštės

Hortenzijos yra ryškios ir išraiškingos gėlės, kurios puikiai atrodo puokštėje. Flowers & Lovers gėlių kompozicijose galima dažnai pamatyti hortenzijų. Taip pat, jos labai tinka ir mono puokštėse sudarytose tik hortenzijos žiedų. Hortenzijų puokštė gražiai puošia interjerą ir yra puiki dovana sezono metu. Hortenzijų puokštes ir kitas puokštes galite rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje.

Hortenzijų priežiūra

Norint, kad hortenzijos aktyviai augtų, jas reguliariai laistyti ir tręšti. Pavasarį, kai sprogsta lapai, jos yra tręšiamos mineralinėmis trąšomis. Kai pasirodo žiedų pumpurai, ir vėl tręšiamos. Auginant didžialapes hortenzijas ir norint išsaugoti mėlynos spalvos žiedus naudojamos specialios hortenzijoms skirtos trąšos. Hortenzijos genimos anksti pavasarį, kai dar nėra prasidėjęs aktyvus augimas: pašalinamos sergančios ir silpnos šakos, kai kurios patrumpinamos norint suteikti karūnai tam tikrą formą. Rudenį nupjaunami nužydėję žiedynai.

Kaip prižiūrėti hortenzijas ir jų puokštes esame sukūrę specialų video TikTok platformoje:

@_flowersandlovers_

Drama queen Hortenzija😄 #flowersandlovers #flowers #hydrangeas #tipsandtricks #learnontiktok #florist #vilnius #foryou #fyp

♬ original sound – Alfred Thompson

Kreipkitės į Flowers&Lovers floristes norėdami ryškios hortenzijų puokštės.

Bijūnai
Mano Krepšelis
Uždaryti Patinkančios prekės
Uždaryti Neseniai Peržiūrėta
Kategorijos