IMG

Puokštės įkvėptos Marijos Primačenko

Pristatome specialią puokščių kolekciją, kurios įkvėpimu tapo garsi ukrainiečių dailininkė Marija Primačenko ir jos ryškūs, artimos tautosakos motyvais išmarginti darbai.

Marijos Primačenko istorija

Marija gimė ir didžiąją gyvenimo dalį praleido Bolotnijoje, Kijevo regione, vargingoje kaimo šeimoje. Ji pati pasakojo apie savo pirmus meninius eksperimentus piešiant įsivaizduojamas gėles upės pakrantės smėlyje, vėliau tapant namų sienas vien natūralių pigmentų dažais. Nuo tada, neužilgo genialia dailininke tapsianti jaunuolė, taip ir nesustojo kurti.

Marija tapo naivaus meno atstove, tačiau, nepaisant jos technikos ar profesionalumo stokos, žiūrint į dailininkės paveikslus lengva pajausti viską, apie ką jie pasakoja. Be įsivaizduojamų ryškiaspalvių mitologinių pabaisų, pasirodžiusių jai sapnuose,  paveiksluose gausu gamtos motyvų, jaunuolių meilės, vasaros šilumos ir net gandrų. Juk visa tai taip artima ir mums! Tačiau jos kūryba toli gražu pasiekia auditoriją ne vien dėl ilgesingos nostalgijos saviems kvapams ar garsams. Marija Primačenko yra plačiai pasaulyje atpažįstama ir apdovanota menininkė. Jei dar kyla abejonių, verčiau jau žemai nulenkite galvą šios genialios ukrainietės kūrybiniam stebuklui, kaip tai padarė pats Pablas Pikasas, aplankęs jos parodą Paryžiuje.

Vienomis pirmų Rusijos invazijos į Ukrainos teritoriją dienų, sudegė muziejus Ivankivo mieste, kuriame buvo eksponuojami 25 Marijos ir nemažai kitų vietinių menininkų darbų. Negailestingas Rusijos pradėtas karas pasiglemžia gyvybes, miestus ir net kultūrą. Taip šiltai ir gyvai Marijos paveiksluose vaizduojama Ukrainos žemė ir laukai, dabar yra liejami sunkiu, tamsiu krauju.

Sukūrėme šią kolekciją, nes švenčiame ryškią Ukrainos kultūrą ir gedime jos naikinimo.

Kviečiame pasižiūrėti į Flowers&Lovers puokščių interpretacijas pagal Marijos Primačenko paveikslus.

Flax Blooms, a Bride Goes to Her Groom (1983) / Льон цвіте, а дівчина заміж іде (1983)

pentinių puokštė

Tiger Laughs (1982) / Тигр сміється (1982)

banksijų puokštė

Two Pigeons Drank Water by a Windmill and Ford (1970) / Коло млина, коло броду два голуба пили воду (1970)

The Little Elephant Who Wanted to Be a Sailor (1973) / Захотів слоник бути моряком (1973)

A Dove Has Spread Her Wings and Asks for Peace (1982) / Голубка распустила крила, хоче на землі мира (1982)

Lovely Spring, What Did You Bring? (1977) / Весна-красна, що ти нам принесла? (1977)

Šias puokštes galite užsisakyti specialioji mūsų e-parduotuvės kategorijoje – Įkvėpta Marijos Primačenko.

Vestuvinė Puokštė – Kaip išsirinkti?
Mano Krepšelis
Uždaryti Patinkančios prekės
Uždaryti Neseniai Peržiūrėta
Kategorijos