vaza

Vazos ir jų istorijos

Nors gera gėlių kompozicija labai džiugina akį, ne mažiau svarbu yra apsvarstyti, kur puokštė bus laikoma. Vaza, kaip ir puokštė, gali būti pritaikoma pagal emocinę būseną, progą ar patalpos spalvų natas. Kai puokštės gyvavimo laikas baigiasi, vaza tampa interjero detale ir kaip kiekvienas daiktas namuose kuria kambario nuotaiką.

Istorija

Pirmosios atrastos vazos neturėjo dekoratyvinės funkcijos, jos buvo skirtos maistui laikyti, ypač aliejui bei avižoms. Dėl jų ovalaus dizaino yra spėjama, kad jos buvo gaminamos keramikos ratu. Pirmoji vaza, pagaminta puodžiaus ratu, buvo rasta Mesopotamijoje, pagaminta apytiksliai 3000 metais prieš mūsų erą.

Puošnumą vazoms suteikti kilo idėja Senovės Graikijoje, ant vazų buvo piešiamos graikų mitologijos būtybės ir tam tikros mitologijų scenos, taip vazos tapo ne tik funkcionalios, bet ir gražios. Vazas graikai vadino skirtingai priklausomai nuo jų paskirties. „Amphorae“ buvo naudojamos maisto, aliejaus bei vyno laikymui, „hydria” vandeniui, „alabastra” aliejui bei kvepalams, o „kraters” vyno bei vandens maišymui. Vazų formos taip pat priklausė nuo to, kam jos buvo skirtos. Vaza buvo panaudota net kaip pirmasis trofėjus, Senovės Graikijoje Olimpinių žaidynių laimėtojas gaudavo amforą (nuo jos ir išssivystė dabartinės vazos), pripildytą šventu alyvuogių aliejumi. Graikai pirmieji suteikė vazoms simbolinę reikšmę.

Dabar vazos kartais būna vienintelis tam tikros kultūros egzistavimo įrodymas.

Dabartinės vazos

Šiandien vazos yra naudojamos skintų gėlių laikymui bei kaip dekoro detalė.

Vazos yra gaminamos iš įvairių medžiagų: medžio, keramikos, stiklo, metalo. Dažniausiai jos būna panašios formos – nuo apačios į viršų platėja, vėliau susiaurėja, įgauna „kaklą“ ir tada vėl šiek tiek išplatėja, tačiau dėl šiuolaikinio meno tendencijų įtakos galima rasti netradicinių formų vazų. Kartais pastebima, kad vazos naudojamos vandens laikymui su intencija jį išpilstyti į stiklines ir gerti – vėl šiek tiek plečiasi vazų funkcijos.

Kad ir kam naudojama vaza, svarbu išsirinkti vazą pagal savo interjerą ar asmenybę, kad ji savo grožiu stebintų savininkų ir svečių akis.

Flowers & lovers vazos 

Kaip ir gėlių puokštės, taip ir mūsų vazos yra įvairių stilių – nuo senovinio dvelksmo iki subtilaus modernumo. Bali vaza, kuri primena lyg antikinį kūrinį, jūsų namus nukels į kitus laikus. Modernų interjerą puikiai papildanti dalelė iš praeities, o prie išskirtinio interjero – dar vienas namų akcentas. Kadangi vaza yra aukšta, ji puikiai tiks ilgakotėms gėlėms bei užpildys tą tuščią kampelį jūsų namuose. 

Norintiems daugiau modernumo ir švelnių formų – žalsvas lašas vaza bus puikus pasirinkimas. Abstrakti forma puikiai dera moderniame interjere, o nedidelė jos forma tinka ant stalo ar komodos kaip gražus akcentas. Neaukšta vaza puikiai tiks įvairioms puokštėms laikyti – jos spalva dera prie kitų žalsvų gėlių atspalvių, todėl puokštė ir vaza susilies į bendrą kompoziciją.

Norintiems šviesių spalvų subtilybės siūlome rinktis gofruotą mėtinę vazą. Šviesi spalva puikiai dera prie pastelinių gėlių puokščių, o ryškioms puokštėms leidžia tapti pagrindiniu akcentu. Savo išskirtine, nors kiek griežtoka forma, ši vaza taps tikra stalo pažiba.

Mano Krepšelis
Uždaryti Patinkančios prekės
Uždaryti Neseniai Peržiūrėta
Kategorijos